Interesanti

Vēsture

Menstruālās piltuves nav pēdējā laika izgudrojums. Jau tālajā 1867.gadā ASV tika izsniegts patents izstrādājumam, kuru var uzskatīt par mūsdienu menstruālās piltuves priekšteci.

Vēlāk – 20.gs 30.gados ASV vienlaicīgi tika izgudroti un patentēti divi inovatīvi sieviešu intīmās higiēnas produkti – tamponi un daudzreiz lietojamās menstruālās piltuves.

1937. gadā ASV Leona Čalmersa patentēja gumijas piltuvi, kuru sāka ražot komerciālos apjomos. Jau ilgus gadus pētījumu un eksperimentu ceļā L.Čalmersa sadarbībā ar ASV vadošiem ginekologiem mēģināja atrast uzlabotas sieviešu intīmās higiēnas metodes un radīt par toreiz pieejamajiem drošāku, tīrāku un komfortablāku produktu. „Esmu atradusi risinājumu problēmai, tikpat senai, kā Ieva” par patentētā izstrādājuma nozīmi sieviešu dzīvē paziņoja Čalmersa.

Neskatoties uz to, ka ideja tika novērtēta kā veiksmīga, pirmās menstruālās piltuves neiekaroja īpašu popularitāti. Iespējams, tādēļ, ka gumijas piltuves bija pārāk cietas un smagas. Taču galvenais šādu izstrādājumu popularitātes trūkuma iemesls bija tā laika sabiedrības noteiktais tabu tēmām, kas skar sieviešu intīmo veselību, uzskatot mēnešreizes par kaut ko netīru.

Ar līdzīgu sabiedrības noraidošu attieksmi saskārās arī 1936.gadā ražošanā un tirdzniecībā nonākušie Tampax tamponi, jo tie tāpat bija saistīti ar nepieciešamību pieskarties ķermeņa intīmajām daļām, ko sievietes uzskatīja par nepieņemamu. To apstiprina fakts, ka tā laika publikācijās netika reklamēti ne tamponi, ne menstruālās piltuves, bet, ja tas tika darīts, tad nepieminot vārdus „mēnešreizes” vai „maksts” un nepublicējot izstrādājumu attēlus. Iedomājieties, kā var popularizēt produktu, ja to nav iespējams parādīt vai pat tikai pieminēt, kas tas ir un kādam nolūkam domāts?

Tikai 1987.gadā, kad sabiedrība par pieņemamu uzskatīja to, ka sievietes var atklāti runāt par rūpēm par savu ķermeni un intīmo higiēnu, tirdzniecībā nonāca menstruālā piltuve ar nosaukumu Keeper, kas kļuva par pirmo komerciāli veiksmīgo izstrādājumu un ir ražošanā joprojām.

Beidzot daudzreiz lietojamā menstruālā piltuve sāka iekarot sieviešu uzticību visā pasaulē! Šobrīd jau ir vairāki desmiti šī higiēnas izstrādājuma ražotāju. MeLuna piedāvā modernāko un inovatīvāko no tiem.

Ietaupi!

Viena sieviete savā mūžā menstruāciju periodā izlieto vidēji 10 000 tamponu vai higiēnisko pakešu. Ja pieņem, ka viena cikla laikā tiek izlietoti vidēji 25 tamponi vai paketes un tas šobrīd Latvijā izmaksā vidēji 5 eiro, tad mūža garumā sieviete intīmajai higiēnai iztērēs 2000 eiro, desmit gadu laikā 600 eiro, kamēr MeLuna piltuve - tikai 18 eiro: saudzīgi lietojot un rūpīgi kopjot MeLuna daudzreiz lietojamā piltuve kalpos līdz 10 gadiem un ļaus būtiski ietaupīt līdzekļus jau trīs četru ciklu laikā.

Rīkojies zaļi!

Speciālisti pagaidām nav aprēķinājuši vides piesārņojumu no vienreiz lietojamo pakešu, tamponu un to iepakojuma atkritumiem. Taču tikai iedomājoties atkritumu kalnus, kādus katru mēnesi rada puse planētas iedzīvotāju, rūpējoties par savu higiēnu, ir skaidrs, ka šobrīd ir pēdējais laiks aizdomāties, kāda varētu būt alternatīva šīm vienreiz lietojamajām precēm. Pateicoties piltuves vairākkārtējai izmantošanai daudzu gadu garumā, MeLuna ir ekoloģiski tīrākais produkts sieviešu intīmās higiēnas produktu klāstā.

29209714 / Duntes iela 28 / SIA MeLuna Baltic 2021 / All rights reserved